Deratyzacja

Deratyzacja (odszczurzanie) – zabieg polegający na zwalczaniu za pomocą metod chemicznych, mechaniczne, fizycznych lub biologicznych gryzoni i innych uciążliwych ssaków (najczęściej szczury i myszy). W walce stosuje się przeważnie trutki pokarmowe oraz pułapki mechaniczne.
Zabiegi deratyzacji wykonujemy na terenie Wielkopolski.

Wykorzystywane w naszej firmie środki wyróżniają się wysoką skutecznością, ponieważ:

 • zawierają substancje mumifikujące padłe osobniki,
 • zawierają hormonalne substancje wabiące, które przyciągają gryzonie,
 • zabezpieczone są przed przypadkowym spożyciem przez ludzi lub zwierzęta domowe np. psy, koty itp.

Najczęściej zwalczanymi szkodnikami są: szczur wędrowny i śniady oraz mysz domowa. Gryzonie te nie tylko potrafią zjadać produkty, półprodukty oraz surowce wykorzystywane do produkcji (na przykład w zakładach spożywczych), ale również powodują ich zanieczyszczenie swoimi odchodami i włosami, co jest dodatkowym zagrożeniem.

Zadzwoń 514514664

Skuteczne metody deratyzacji powinny również zapobiegać dostaniu się gryzoni do pomieszczeń/budynków, ponieważ mogą znaleźć w nich kryjówki i miejsce do rozrodu.

ceny usług zależne są od:

Powierzchni obiektu

Która ma bezpośredni wpływ na ilość potrzebnych do zastosowania rodentycydów, oraz zastosowanego sprzętu i wymaganych urządzeń monitorujących.
 

Typu nieruchomości

Oczywiste jest że w inny sposób zostanie wykonany zabieg w zakładzie produkcyjnym związanym z przetwórstwem spożywczym, inaczej na terenie przemysłowym, a jeszcze inaczej na terenie przedszkola. Znaczący wpływ ma rozmieszczenie, rodzaj urządzeń itp.. 


Rodzaju użytego środka

Dobór odpowiedniego środka  jest kluczowym elementem w  skutecznej deratyzacji.  Gryzonie jako bardzo  inteligentne zwierzęta kierują  się zarówno logiką, jak  również  własnymi upodobaniami i przyzwyczajeniami żywieniowymi. Szerokie spektrum dostępnych na rynku rodentycydów, typu atraktantów i formulacji, ma wpływ na jakość usługi, czas jej trwania i ostateczną skuteczność.
 

Nakładów pracy

Każdy zlecony przypadek jest inny, toteż nie można podchodzić do wszystkich szablonowo. Innym typem poświęconych nakładów pracy będzie zwalczanie gryzoni na ciasnym, mało dostępnym poddaszu, gdzie istnieje brak dostępności od wnętrza budynku, a inaczej będzie wyglądało zwalczanie gryzoni w mało zagospodarowanej hali magazynowej.
 

Gatunku szkodników

Każdy gatunek gryzoni ma inne cechy: wielkość, przyzwyczajenia, sposób życia i rozmnażania. Dobre rozpoznanie szkodnika ma bezpośredni wpływ na właściwy dobór urządzeń i substancji.

Wielkości populacji oraz od zakresu zleconych czynności, częstotliwości podejmowania wizyt kontrolnych, indywidualnych potrzeb zamawiającego..

Najczęściej koszt kształtuje się następująco:

Firma KILLER  wykorzystuje w pracach deratyzacyjnych bardzo szeroki wachlarz urządzeń i substancji czynnych w różnych formulacjach.
Do każdego obiektu przygotowujemy się i podchodzimy indywidualnie.
Instalujemy profesjonalne urządzenia sprawdzonych, wiodących światowych marek.

 • karmniki deratyzacyjne
 • chwytacze mechaniczne
 • chwytacze żywołowne
 • chwytacze elektryczne
 • pułapki klejowe

Aplikujemy profesjonalne, bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych rodentycydy:

 • w formie trutek miękkich ( w paście )
 • w formie zatrutego ziarna
 • w formie granulatów
 • w formie kostek i bloków woskowych
 • w formie płynów
 • w formie pian i żeli

Wszystkie urządzenia są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem zwierząt domowych i osób niepowołanych – przymocowane trwale do podłoża, zamknięte na klucz i oznaczone odpowiednimi etykietami ostrzegawczymi. W celu otrzymania szczegółowych informacji odnośnie danej usługi bądź propozycji umówienia się na wcześniejszą lustrację obiektu, prosimy o kontakt:

Jeśli masz problem z gryzoniami skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci się ich pozbyć!