Dezynfekcja

Dezynfekcja (odkażanie) – zabieg polegający na usuwaniu drobnoustrojów o charakterze chorobotwórczym.

Dezynfekcję wykonuje się (za pomocą metod fizycznych i chemicznych) zapobiegawczo (zabezpieczamy powierzchnie przed narażeniem na zakażenie) lub w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (eliminujemy ogniska zakażenia).

Nowoczesne preparaty do dezynfekcji, stosowane przez naszą firmę, mają właściwości niszczące bakterie, wirusy, grzyby zagrażające człowiekowi oraz jego otoczeniu. Jednocześnie nie powodują uczuleń, ulegają biodegradacji i wykazują skuteczne działanie w każdej roboczej temperaturze. Ponadto stosowane przez nas preparaty mogą być użyte do dezynfekcji powierzchni płaskich, sprzętów, maszyn i urządzeń wykonanych z metali, szkła, tworzyw sztucznych i gumy.

Dłuższy czas działania oraz wysokie stężenie środka dezynfekcyjnego, przekłada się na zniszczenie większej liczby drobnoustrojów. Ze względu na fakt, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, istotny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza.

Wraz z dezynfekcją można wykonać także innego rodzaju prace, na przykład dezodoryzację, czyli likwidowanie nieprzyjemnych zapachów.

Dezynfekcja mieszkań: Wielkopolska

Kiedy warto zdecydować się na przeprowadzenie dezynfekcji w mieszkaniu? Usuwanie wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych pomocne może być na przykład wtedy, gdy:

  • jeden z domowników cierpi na ostrą astmę lub alergię na roztocza kurzu domowego,
  • w mieszkaniu przebywało zwierzę domowe cierpiące na chorobę zakaźną (np. dermatofitozę albo świerzbowca),
  • jeden z domowników cierpiał na chorobę zakaźną (np. Covid-19 lub jedną z chorób tropikalnych),
  • na skutek zalania ściany pokryły się pleśnią i grzybem,
  • podczas wymiany podłogi odkryto pleśń,
  • w mieszkaniu doszło do zgonu,
  • w wyniku choroby albo nieszczęśliwego wypadku doszło do zakrwawienia różnych powierzchni,
  • mieszkanie przez długi czas zajmowane było przez uciążliwych lokatorów, którzy nie dbali o higienę i czystość,
  • z pomieszczeń usunięto karaluchy lub inne szkodniki roznoszące groźne choroby.

Takich przypadków może być jeszcze więcej i w żadnym z nich nie należy zwlekać — drobnoustroje chorobotwórcze w przyjaznym dla nich środowisku rozmnażają się, stanowiąc coraz większe zagrożenie.

Dezynfekcja w Poznaniu i Wielkopolsce: co to znaczy?

Jeśli w Twoim mieszkaniu w Wielkopolsce wystąpiły karaluchy, sama dezynsekcja to niestety za mało. Usunięcie niechcianych gości z pewnością przynosi ulgę domownikom, jednak nie chroni ich przed zagrożeniem dla zdrowia. Aby zneutralizować przestrzeń skażoną przez karaluchy, należy lokal poddać dodatkowo dezynfekcji. Zabieg ten pozwoli pozbyć się z mieszkania wszelkich drobnoustrojów wniesionych przez insekty. Skontaktuj się z ekipą Killer DDD, by poznać więcej szczegółów!