Dezynfekcja

Dezynfekcja (odkażanie) – zabieg polegający na usuwaniu drobnoustrojów o charakterze chorobotwórczym.

Dezynfekcję wykonuje się (za pomocą metod fizycznych i chemicznych) zapobiegawczo (zabezpieczamy powierzchnie przed narażeniem na zakażenie) lub w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (eliminujemy ogniska zakażenia).

Nowoczesne preparaty do dezynfekcji, stosowane przez naszą firmę, mają właściwości niszczące bakterie, wirusy, grzyby zagrażające człowiekowi oraz jego otoczeniu. Jednocześnie nie powodują uczuleń, ulegają biodegradacji i wykazują skuteczne działanie w każdej roboczej temperaturze. Ponadto stosowane przez nas preparaty mogą być użyte do dezynfekcji powierzchni płaskich, sprzętów, maszyn i urządzeń wykonanych z metali, szkła, tworzyw sztucznych i gumy.

Dłuższy czas działania oraz wysokie stężenie środka dezynfekcyjnego, przekłada się na zniszczenie większej liczby drobnoustrojów. Ze względu na fakt, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, istotny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza.

Wraz z dezynfekcją można wykonać także innego rodzaju prace, na przykład dezodoryzację, czyli likwidowanie nieprzyjemnych zapachów.