Dezynsekcja ma na celu wyeliminowanie wszelkiego rodzaju szkodliwych ze względów gospodarczych oraz sanitarnych owadów biegających takich jak na przykład: (prusaki, karaluchy, kleszcze, pająki, pluskwy, mrówki, rybiki, wszy, pchły) oraz latających (muchy, komary, osy, ćmy, szerszenie, mole, mkliki) itp. Ich obecność może być przyczyną skażenia żywności oraz przenoszenia chorób wśród ludzi i zwierząt.

Gdy wszelkie domowe sposoby pozbycia się uciążliwych owadów zawiodły, koniecznie zadzwoń do nas!

Nasza firma stosuje wiele metod dezynsekcji dostosowując odpowiednią do danego rodzaju owada, złożoności problemu, środowiska i wielu innych czynników.

Zabieg dezynsekcji można wykonać poprzez zastosowanie środków:

  • fizycznych (para wodna, suchy lód, gorące powietrze, promieniowanie UV)
  • mechanicznych (wyłapywanie, odkurzanie)
  • chemicznych (insektycydy)

Zadzwoń 514514664

usuwanie pluskiew poznań

OPIS METOD DEZYNSEKCJI

Zwalczanie pluskiew OPRYSKOWO – metoda rotacyjna, trójfazowa

Pluskwa domowa jako owad bardzo uciążliwy i jednocześnie stosunkowo trudny w zwalczaniu musi być poddany co najmniej kilku zabiegom dezynsekcyjnym. W zależności od populacji owadów zalecamy stosowanie od 3 do nawet 5 zabiegów. Zabiegi wykonywane są techniką opryskową bądz zamgławiania – o tym decyduje technik.

Ważne jest zachowanie cykliczności (wykonywania działań w określonym odstępie czasowym 10-14dni), oraz rotacji insektycydów (stosowaniu związków chemicznych z różnych grup). Pluskwy wykazują silną chemoodporność na insektycydy.

Do zabiegów stosuje się środki  kontaktowo-pokarmowe. Działanie owadobójcze następuje w wyniku spożycia preparatu przez owady jak również poprzez kontakt owadów z powierzchnią na którą środek był naniesiony.
Zwalczanie pluskiew przy wykorzystaniu niniejszej metody pozwala na późniejsze bezpieczne przebywanie w danym pomieszczeniu – tuż po wyschnięciu prepartu i gruntownym przewietrzeniu. Przy tego typu zabiegach zgon owadów następuje stopniowo.

Zwalczanie pluskiew metodą ZAMGŁAWIANIA ULV

Odpluskwianie techniką zamgławiania, jak sama nazwa wskazuje – polega na wytworzeniu w pomieszczeniu poddawanym zabiegowi swoistej mgły chemicznej. Do wytworzenia niniejszej mgły stosuje się specjalistyczne urządzenia aerozolujące, dzięki którym kropla chemiczna zastosowanego środka jest na tyle mała by mogła bezproblemowo penetrować trudno dostępne miejsca, unosić się wysoko pod sufitem, wnikać za meble których nie można odsunąć ze względu na wagę i gabaryty, oraz przedostawać się wszędzie tam gdzie nie można dostać się z klasycznym opryskiem tj. szpary, szczeliny, przestrzenie pod meblami – skutecznie docierając do owadów i powodując ich śmierć. Przy wykorzystaniu tej metody należy pochować produkty spożywcze, naczynia kuchenne, przedmioty osobiste, oraz zabawki. Po zabiegu pomieszczenia należy opuścić na kilka godzin, wcześniej uszczelniając wentylację i zamykając okna. Preparat osadza się na większości powierzchni skutecznie docierając do wszystkich owadów w pomieszczeniu, nawet tych głęboko poukrywanych. Po powrocie należy intensywnie wywietrzyć a wskazane powierzchnie umyć.