DLACZEGO NALEŻY ZWALCZAĆ MUCHE DOMOWĄ?- SKUTECZNE SPOSOBY ZWALCZANIA MUCH

W JAKI SPOSÓB MUCHY PRZENOSZĄ BAKTERIE?

Muchy siadają najchętniej na gnijącym jedzeniu, śmieciach, kale zwierzęcym czy ludzkim, zbierając przy tym na owłosionym ciele miliony różnych bakterii i wirusów dostarczając je później na niezabezpieczone jedzenie.  

Ciekawostką jest to, że mucha nie potrafi przeżuwać, więc aby coś zjeść musi na to napluć aby enzymy mogły rozpuścić jedzenie. Tak więc cała procedura jest dość odrażająca, jednak największym problemem jest to że nawet najmniejszy kontakt z nóżką czy włoskiem muchy może zanieczyścić jedzenie, tym co stanowi ich zwyczajową dietę.

JAKIE CHOROBY MOGĄ PRZENOSIĆ MUCHY?

Muchy mogą przenosić niebezpieczne choroby zakaźne, takie jak: dur brzuszny, gruźlicę, czerwonkę, tyfus oraz schorzenia pasożytnicze i grzybicze. Pomimo, iż wiele bakterii zewnętrznych ginie pod wpływem słońca, to wewnętrzne zarazki znajdujące się w przewodzie pokarmowym, jak  i w kale muchy są niebezpieczne przed dłuższy okres.

W przewodzie pokarmowym, np. prątki gruźlicy mogą przetrwać aż do 16 dni, natomiast w kale dalsze 13 dni

CZY DOMOWE ŚRODKI SKUTECZNIE ZWALCZAJĄ MUCHY?

Domowym sposobem na zwalczanie much są środki chemiczne dostępne na rynku, jednak są one szkodliwe dla zdrowia. Często także sięgamy po lepy i pułapki na muchy, niestety okazuje się to zazwyczaj niewystarczające aby pozbyć się problemu na dłuższy czas.

Więc co zrobić aby pozbyć się problemu z muchami?

Najskuteczniejszym sposobem jest zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy dezynsekcyjnej wykonującej zabiegi dezynsekcji. Firmy dezynsekcyjne mają dostęp do znacznie silniejszych i profesjonalnych środków owadobójczych , które nie są dostępne na powszechnym rynku.  Skutecznie rozwiążą problem natrętnych owadów. Co najważniejsze , specjaliści od dezynsekcji, dzięki doświadczeniu, przeprowadzą zabieg w sposób całkowicie bezpieczny dla mieszkańców.

Ważne w tym wszystkim jest także, aby dbać o czystość. Przede wszystkim należy zabezpieczać żywność i napoje nie pozostawiając ich na wierzchu.

MAMY SWOJE SPOSOBY NA ZWALCZANIE MUCH. RAZEM Z NAMI SKUTECZNIE POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU!