ZWALCZANIE KRETÓW:

Skuteczne zwalczanie kretów – mamy sposób na kreta

Świadczymy usługę pozbycia się problemu kretów w ogrodach oraz na boiskach piłkarskich. Te kilka lat doświadczeń spowodowały, że z kretami radzimy sobie bezpiecznie i co najważniejsze skutecznie. Nasze rozległe badania dotyczące kreta europejskiego (Talpa europaea) w Polsce, spowodowały że serwis pozbywania się niechcianych lokatorów z Państwa ogrodu doprowadziliśmy do perfekcji i doszliśmy do przekonania, iż jedynym pewnym zabiegiem jest tzw. fumigacja. Dlatego w tej trudnej dziedzinie, zapraszamy do korzystania z usług naszych wyszkolonych specjalistów.

Co robimy?

Każdy kto próbował usunąć kreta z terenu swojego ogrodu wie, że nie jest to sprawa łatwa i że wymaga dużej determinacji, cierpliwości, a co najważniejsze wiedzy. Czas walki z naszym krecim szkodnikiem jest często niewspółmierny do efektów jakie chcemy osiągnąć, że nie wspomnimy o szkodach wyrządzonych w naszym pięknym ogrodzie.

Nasza niezawodna strategia pozwoli Państwu zaoszczędzić czas, a co najważniejsze energię na oddawanie się ciekawszym przyjemnościom spędzania wolnego czasu, niż nieskuteczne prześladowanie kreta.


Do walki z kretami stosujemy środki chemiczne zwane fumigantami, które są bezpieczne dla otoczenia nad powierzchnią trawnika.


Zabieg ten może być wykonywany tylko przez osoby ze specjalnymi uprawnieniami w zakresie fumigacji.

  • Stosujemy metodę fumigacji, która może być wykonywana tylko przez naszych techników ze specjalnymi uprawnieniami. Nie sprzedajemy środków chemicznych!

Jak długo zajmie Wam pozbycie się kretów z mojej posesji?

Zwykle zajmuje to dzień lub dwa ale może zająć nawet kilka dni. Wszystko zależy od pory roku, wilgotności oraz temperatury zarówno otoczenia jak i gleby. Z zasady im wyższa temperatura i bardziej wilgotno tym szybciej działają środki. Gwarantujemy że środek którego używamy jest bardzo skuteczny!!

Czy krety wrócą?

Krety na pewno nie powrócą, tak jak ma to miejsce w przypadku wypłoszenia kreta środkami dostępnymi na rynku. Jednak osobniki żyjące w okolicy niewątpliwie będą czyhać na zwolniony teren. Kiedy pozbędziemy się kretów z Twojej posesji, krety w okolicy wyczują że terytorium jest dostępne i będą mogły chcieć się wprowadzić.

Czy jest coś co mogę zrobić by krety w przyszłości nie pojawiły się na moim podwórku?

Domowe sposoby jak pozbyć się kreta o których mieliśmy okazję usłyszeć były nieskuteczne lub miały charakter krótkotrwały. Działanie komercyjnych preparatów na krety nigdy nie zostało udowodnione i w dłuższym okresie stosowania są one droższe niż nasze usługi likwidacji kretów.

Ile mam kretów na moim trawniku?

Według szacunków ok. 60% ogrodów ma tylko jednego kreta, pomimo że trawnik wygląda jak pobojowisko po 20 kretach. Nie jesteśmy jednak w stanie powiedzieć ile kretów znajduje się na Twojej posesji. To natura i składa się na to zbyt wiele czynników. Ilość kretowisk w Twoim ogrodzie bardzo rzadko wskazuje liczbę żyjących tam kretów. Krety są zwierzętami terytorialnymi co oznacza, że nie za bardzo za sobą przepadają.